Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 11 października 2012

Słodycze a dieta | Odchudzanie i cukier

Największą zbrodnią jaką sobie możecie zafundować jest ciasto. Generalnie odchudzanie i słodkie rzeczy (cukier prosty) to naturalni wrogowie.

Dlaczego tak jest?

Cukry prosty są rozkładane do postaci glukozy i szybko wchłaniane do krwi. Za szybko. Nie zdążycie ich spalić. Zamienią się w tłuszcz i odłożą w postaci boczków, oponki itp.
Najlepsze węglowodany to te złożone, które uwalniają cukier powoli, dając organizmowi czas na spalanie go systematyczne. Poza tym są bogate w inne składniki.

Wracając do tematu, cukier prosty to rzeczy niwelująca Wasze wysiłki w związku z dietą. Czasami, ale tylko po bardzo dużym wysiłku, można zjeść coś co zawiera cukier prosty, jako posiłek regeneracyjny.

Dlaczego tyjemy, kiedy się nie ruszamy? Nie, bynajmniej nie z braku ruchu, ale właśnie z powodu cukru, bo nasze ciało ma wysoki stopień zakwaszenia, co powoduje, że naturalnym odruchem sięgamy po coś słodkiego. Zauważyliście, że ludzie którzy ćwiczą i się ruszają nie mają takiego parcia na słodkości? Bo ich ciało ma naturalną równowagę kwasowości i nie potrzebują cukru w związku z tym.

http://www.facebook.com/RankingOdchudzanie/app_23798139265

Zagadka rozwiązana - nie miejcie wyrzutów sumienia, jeśli jecie słodkie, kiedy się nie ruszacie - to naturalny i zdrowy odruch, tylko konsekwencje nie są zdrowe na dłuższą metę, dlatego ruszcie się z kanapy, a odechce się Wam ciastek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz